Існує кілька ситуацій, коли перед власниками житла встає проблема куди і як максимально ефективно але акуратно розмістити велику купу різних речей. По-перше, з таким питання стикаються власники невеликих квартир студій. По-друге, така проблема може виникнути у тих, хто не має власного житла а винаймає. І нарешті, навіть у власному великому будинку інколи трапляється казус, коли речей ну дуже багато а розмістити їх складно. Хоча, при наявності простору питання розміщення речей вирішувати набагато простіше. А от що робити коли місця у приміщення справді обмаль…
Стилісти інтер’єрів радять проявити фантазію. Тим більше це не проблема з тим асортиментом меблевих модулів, які доступні покупцям. Виробники пропонують нереально креативні ідеї і цікаві конструкції, які можна використовувати в тому числі і для зберігання речей. Причому мова йде не тільки про одяг, а і книги, техніку, посуд, іграшки, лижі чи навіть велосипед. Весь цей скарб десь треба розміщати і доведеться справді проявити креативність та майстерність планування простору.
Багатофункціональні меблеві модулі – ідеальне вирішення
Отже, для того щоб навіть за відсутності великих площ у житлових приміщеннях підтримувати лад і при цьому легко і просто знаходити речі, стилісти інтер’єрів радять використовувати меблеві модулі з розширеним функціоналом або такі, які мають особливі додаткові опції. Мова про:
- Антресолі;
- Вішалки (пересувні), а це можуть бути в тому числі моделі які розміщуються на підлозі;
- Полиці;
- Ящики на роликах (під ліжком) або висувні за допомогою спеціальних slider systems;
- Дивани, крісла, пуфи оснащені спеціальним нішами.
Поєднайте дві полиці (так щоб вони зайняли по довжині стіну) і це стане ідеальним місцем для розміщення книг, посуду, колекційних предметів та навіть телевізора.
Вішаки – це взагалі супер системи для зберігання речей (предметів гардеробу), навіть якщо у вашій кімнаті немає шафи. А якщо це вішак «мобільний», який можна переміщати по приміщенню, то це взагалі вдала ідея.
Антресолі – вони займають нуль корисною площі бо встановлюються на шафах «під стелею», а от така характеристика як місткість у них дуже визначна. Тобто на антресолях можна сховати все, що в принципі потрібно але не має бути «під руками». До речі, такі меблеві модулі можуть бути як з відкритими фасадами так і закритими, як зі скляними дверцятами так і з глухими.
Багатофункціональні моделі — це ті самі дивани з нішами, ліжка з підліжковими ящиками, банкетки та пуфи з пустотами, які дозволяють заховати багато речей і тим самим підтримувати лад у приміщенні. А якщо ліжко без спеціальних ящиків, то простір під конструкцією можна використовувати для розміщення картонних коробок з речами або габаритних елементів (дошка для прасування, сушарка чи елементи побутової техніки).
Спеціальні тримачі та холдери допомагають розмістити габаритні предмети у «підвішеному» положенні. Це ідеальне рішення для зберігання велосипеда (не тільки на балконі а і у передпокої). Також дякуючи спеціальним холдерам можна розмістити лижі, спортивний інвентар тощо. Стилісти радять використовувати максимально і особливості конфігурації приміщення та будівельні елементи. Наприклад, підвіконня можна не тільки використовувати для розміщення квітів але і для книг. А якщо підвіконня широке – його не важко «переробити» у робоче місце. І не забувайте про кути на ніші, які можна оформити додатковими полицями, вішаками тощо. Отже, використання всіх особливостей приміщення і багатофункціональних меблів та спеціальних допоміжних аксесуарів дозволить навіть в дуже невеликій квартирі розмістити купу речей і при цьому речі зберігати в відповідному вигляді та й лад у приміщення підтримувати.